Kübra Nur Akça

Avukat

Kübra Nur Akça

Kübra Nur Akça, lisans eğitimini Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tam burslu olarak tamamlamış ve dereceyle mezun olmuştur. Lisans eğitimi aldığı süre içerisinde Yargıtay ve Rekabet Kurumu’nda staj yapmış ayrıca çeşitli şirketler bünyesinde ve hukuk camiasında farklı avukatlar yanında staj ve eğitim imkanı bulmuştur.

Ofisimize katıldığı tarihten itibaren özellikle fikri mülkiyet alanında, marka, telif hakkı, tasarım, alan adları, haksız rekabet, marka hükümsüzlüğü ve tecavüzü konularına ilişkin olarak müvekkillerimize danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Ticaret ve şirketler hukuku alanında çekişmeli ve çekişmesiz süreçleri yürütmektedir. Aynı zamanda yerli ve yabancı şirketlere sözleşmeler konusunda destek sağlamakla birlikte acentelik ve distribütörlük sözleşmeleri başlıca tecrübe alanıdır.

Akça, enerji sektörü katılımcılarına ilgili tüm mevzuat ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu düzenlemeleri uyarınca hukuki danışmanlık vermekte, enerji sektörüne katılım şartları ile bu konudan kaynaklanan sorunların çözümünde ve olası uyuşmazlık durumlarında idare mahkemelerindeki süreçleri takip etmektedir. Ayrıca, vergi ve gümrük alanında ulusal ve uluslararası şirketler nezdinde gerçekleştirilen vergi ve gümrük incelemelerine ilişkin danışmanlık ve dava süreçlerine de hukuki destek sağlamaktadır.

Mesleki gelişimini, ofisimiz bünyesinde ulusal ve uluslararası alanlarda gerçekleştirilmekte olan şirket birleşme ve devralma süreçlerinde aktif rol almak suretiyle sürdürmektedir.  

İyi derecede İngilizce bilen Kübra Nur Akça, Murat Hukuk Bürosu bünyesinde avukat olarak mesleğine devam etmektedir.