S.Murat Çelikten

Avukat

S.Murat Çelikten

S.Murat Çelikten, üniversite öncesi eğitimini burslu olarak Ankara Koleji Vakfı Özel Okulları’nda tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne girmiştir. Hukuk eğitiminin ardından, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Avrupa Toplulukları Hukuku üzerine yüksek lisans eğitimi almıştır.

"Türk Rekabet Hukuku Mevzuatı" derlemesi, “World Intellectual Property Rights and Remedies(Turkey)” ve “Consumer Protection in a Global Economy” çok yazarlı eserlerinin sahibidir. Türkiye’de hukuk ve ekonomi dergilerinde yayınlanmış; franchising, bayilik, sınai mülkiyet haklarından marka, endüstriyel tasarım ve patent ile güncel hukuk konularında çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

Murat Hukuk Bürosu kurucu avukatı olan S. Murat Çelikten, özellikle uluslararası birleşme ve satın almalar, yatırım sözleşmeleri, enerji hukuku, franchising, tahkim, fikri ve sınai hukuk davaları konusunda çalışmalarını devam ettirmektedir.

Çok iyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Almanca bilmektedir. Ankara Barosu’na bağlı olarak avukatlık ve Türk Patent Enstitüsü nezdinde marka ve patent vekilliği yapmakta olan S.Murat Çelikten, IBA (Uluslararası Barolar Birliği) ve INTA (Uluslararası Marka Birliği) üyesidir.