Aysu Atılır

Avukat

Aysu Atılır

Aysu Atılır, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden onur derecesiyle mezun olmuştur. Avukatlık stajını takiben Queen Mary University of London’da Şirketler ve Ticaret Hukuku alanında yüksek lisansını tamamlamıştır.

Kendisi yurt içi ve yurt dışındaki şirketlere, kurumsal ve ticari konularda destek sunmakta, şirketler hukukuna dair işlemler hakkında hukuki danışmanlık sağlamaktadır. Özellikle, birleşme ve devralmalar, due diligence süreçlerinin yürütülmesi, ortaklık ve hisse devir sözleşmeleri, genel kurul ve yönetim kurulu süreçlerinin yürütülmesi, sermaye artırımı ve azaltımı, pay devrileri gibi kurumsal işlemlerin gerçekleştirilmesinde aktif olarak çalışmaktadır.

Aysu Atılır’ın milletlerarası tahkim ve uyuşmazlık çözümü işlerinde deneyimi bulunmaktadır. Özellikle, FIDIC sözleşmelerinden kaynaklanan uyuşmazlıklarda müvekkillerin ICC (Milletlerarası Ticaret Odası) nezdinde temsil edilmesi konusunda deneyim sahibidir. Bunların yanı sıra, ticari sözleşmelerin hazırlanması, incelenmesi, müzakere edilmesi, veri koruma, tüketici hukuku ve elektronik ticaret gibi mevzuat uyumu kaynaklı hususlarda risklerin tespit edilmesi gibi hususlar da çalışma alanına girer.

İyi derecede İngilizce bilen Aysu Atılır, Murat Hukuk Bürosu bünyesinde avukat olarak mesleğine devam etmektedir.