Aysu Atılır

Avukat

Aysu Atılır

Aysu Atılır, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden onur derecesiyle mezun olarak, avukatlık stajını takiben Queen Mary University of London’da Şirketler ve Ticaret Hukuku alanında yüksek lisansını tamamlamıştır.

Özellikle teknolojinin kilit rol oynadığı sektörlere ilgi duyması nedeniyle, dijital dönüşümün yasal gerekliliklerini benimsemeyi hedeflemektedir. Bu bağlamda, sadece Türkiye’deki değil, Amerika ve Avrupa’daki regülasyonları da yakından takip etmektedir.

Aysu Atılır, Londra’da qLegal isimli platformda girişimciler ile işbirliği içinde çalışarak, uluslararası bir çalışma ortamında pratik deneyim elde etmiştir. Yüksek lisans derecesini takiben çeşitli startup'lar ile yatırımcılara hukuki danışmanlık hizmeti vererek, şirket kuruluşu, ortaklık sözleşmeleri, hisse devir sözleşmeleri, yatırım sözleşmeleri, pro-rata ve SAFE sözleşmeleri, due diligence süreçlerinin yürütülmesi gibi pek çok alanda aktif olarak çalışma imkanı bulmuş, girişimcilerin faaliyet konularına bağlı olarak hukuki alt yapılarının oluşturulması amacıyla fikri mülkiyet hukuku ve kişisel verilerin korunması alanlarında da çalışmıştır.

İyi derecede İngilizce bilen Aysu Atılır, Murat Hukuk Bürosu bünyesinde avukat olarak mesleğine devam etmektedir.