Gamze Çelikten

Avukat

Gamze Çelikten

Gamze Çelikten, hukuk lisansını, Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde 2002 yılında tamamlamıştır. Stajını, Murat Hukuk Bürosu’nun Ankara ofisinde tamamlamıştır.

Murat Hukuk Bürosu’nda çalışmakta olduğu son 15 yıldır, bireysel müvekkilleri özellikle banka hukuku ve perakende satış şirketlerine karşı açılan davalarda temsil etmiştir. Ofis bünyesinde çalışmaları özellikle bireylerin ve şirketlerin, iş hukuku uyuşmazlıklarında temsili ve iş hukuku ile ilgili işlemler üzerinde yoğunlaşmaktadır. Dava tecrübesi yanında, şirketlere ve gerçek şahıslara nitelikli iş akitlerinin, gizlilik sözleşmelerinin ve beyaz yakalı iş sözleşmelerinin hazırlanması, rekabet sınırlamaları getirilmesi ve yaptırımların oluşturulması dahil işçi-işveren haklarının oluşturulması konularında detaylı araştırma ve uygulamaları bulunmaktadır. Halen iş güvenliği, iş sağlığı ve işe alım süreçleri hakkında yerli ve yabancı müvekkillere hukuki danışmanlık ve destek sağlamaktadır.

Yabancı ve Türk şirketlerin işe alım süreçlerinde ve yabancıların çalışma izinlerinde gösterdiği danışmanlık ve hukuki uyuşmazlıklardaki dava süreçlerinde yürüttüğü temsille öne çıkmaktadır.

İyi derecede İngilizce bilen Gamze Çelikten, kariyerine Murat Hukuk Bürosu bünyesinde avukat olarak devam etmektedir.